سایت رسمی آموزشگاه مراقبت و زیبایی شکوفا

1 (800) 567 8765 name@somemail.com

برای راحت شدن از نگرانی ریزش مو چه باید کرد؟

برای راحت شدن از نگرانی ریزش مو چه باید کرد؟

موهای نازک و ضعیف سر، می‌توانند از زیبایی شما کم کند و حتی تصور آدم‌ها را نسبت به قیافه شما در هم بریزد. چرا؟ چون این موها ظاهر شما را به هم می‌ریزند. پوست سرتان دیده می‌شود، هیچ فرم و حالتی نمی‌گیرند و هر بار برای درست کردنشان درگیر هستید.

مراقبت از مو

کم‌پشتی و نازکی موها دلایل فراوانی دارد، ازجمله خصلت‌های وراثتی،‌ بیماری‌های خاص، کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن، بارداری، زایمان، استفاده از قرص‌های ضد بارداری، رژیم غذایی نامناسب، آرایش نادرست مو، استرس و اضطراب و یا از عوارض شیمی درمانی باشد.

در یک فرد سالم ریزش ۱۰۰ تا ۱۵۰شاخه مو در هر روز عادی است و ریزش مو به حساب نمی‌آید. این ریزش می‌تواند در اثر شوره‌ سر و یا خشکی بیش از حد موها باشد که به کم‌پشتی موهایتان منجر نمی‌شود.

برای راحت شدن از این نگرانی چه باید بکنید؟

اول از همه  محصولات مراقبت از موی سالم، مناسب و طبیعی را انتخاب کنید. یک آرایشگر خوب می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند. این‌که کدام محصولات برای آب و هوای اقلیم محل زندگی شما ساخته شده‌اند، برای مثال اگر شما در ایران زندگی می‌کنید استفاده از محصولات طبیعی شرکتی که با استفاده از گیاهان بومی منطقه شامپو‌هایش را تولید می‌کند به شما توصیه می‌شود.

شامپوی مناسب، نرم‌کننده موی مناسب و محصولات حالت دهنده موی هم‌خوان با موهای شما اولین گام برای بهبود اوضاع موهای شماست.

از شامپویی که موهای شما را بیش از اندازه خشک می‌کند بپرهیزید و یا زمانی که از نرم‌کننده مو استفاده می‌کنید حواستان باشد نرم‌کننده را به پوست سرتان نزنید.

بعد از آب‌کشی نرم‌کننده از روی مو، موها را با کلاه حمام و یا حوله به خوبی بپوشانید تا رطوبت جذب موها شود.

دوم: برای مراقبت از موهای نازک از مواد شیمیایی استفاده نکنید.

استفاده از رنگ‌ها، پودرهای دکلره،‌ شامپو رنگ‌ها، ژل‌ها و واکس‌های مو و محصولاتی این‌چنینی موهای شما را روز به روز نازک تر و ضعیف‌تر خواهد کرد. پس تا جایی که می‌توانید بگذارید موها مسیر رشد طبیعی‌شان را داشته باشند.

سوم: با آتش بازی نکنید، گرمای بیش از اندازه موهایتان را خشک و شکننده می‌کند. باد سشوار یکی از گرماهای مضر برای موهای شماست. بهتر است اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی خشک شوند، استفاده کم‌تر از سشوار در مراقبت از مو مهم است.

چهارم: موهای نازک‌تان را تقویت کنید. مدل مویی را که همیشه موهایتان را همیشه به آن شکل درست کرده‌اید تغییر دهید.

با کش‌های محکم موها را نکِشید و نبندید.بگذارید هوا از لا به‌ لای موها گذر کند.

استفاده از شامپو‌ها و لوسیون گیاهی تقویت کننده مو، موهایتان را محکم‌تر و قوی‌تر خواهد کرد. این لوسیون‌ها در مواردی ریزش مو را متوقف کرده و به پرپشتی مو کمک می‌کنند.

پنجم: اگر موهای فر و مجعد دارید از صاف کردن آن‌ها با اتوی مو و استفاده از محصولات کراتینه به صورت دائمی بپرهیزید. این کارها موهای شما را بسیار خشک و شکننده خواهند کرد.

ششم: قیچی زدن به انتهای موها کار بسیار خوبی برای سالم نگه داشتن موها و خلاصی از شر موخوره‌هاست. هر هشت هفته یک‌بار به آرایشگرتان بگویید انتهای موهایتان را کوتاه کند.

هفتم: هر کاری برای بهداشت ومراقبت از موها از پوست سر شروع می‌شود. داشتن یک پوست سر سالم باعث داشتن موهای سالم و پرپشت می‌شود. پوست سر شما هم می‌تواند خشک، چرب و یا پوسته پوسته باشد. شما با استفاده از محصولات مناسب برای پوست سرتان می‌توانید آن را در وضعیت متعادل نگه دارید.

 

اگر پوست سرتان خشک است استفاده از محصولاتی که در ترکیباتشان مرطوب کننده دارند را فراموش نکنید و اگر پوست سرتان زیاد می‌خارد و دانه‌های سفیدی را روی لباس‌هایتان می‌بینید پوست‌سرتان شوره دارد و بهتر است ۵ دقیقه قبل از حمام کردن پوست سر را با یک روغن که آن را مرطوب می‌کند ماساژ دهید و با شامپو و نرم کننده مناسب شوره سر موهایتان را بشویید.

اگر موهایتان بدون دلیل ریزش دارد احتمال وجود باکتریهای مضر در کف سر هست که با های فرکونسی براحتی قابل درمان است

اطلاعات نویسنده

مدیر آموزشگاه

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه